Proč kupovat zlato?

29.10.2017

NAŠE PRVNÍ PRASÁTKO

Kdo z nás nedostal v dětství malé prasátko, kam si později střádal drobné mince od rodičů, tetiček, strýců a nejvíce asi od babiček a dědečků... Může za to nejspíš genom, protože "schovat si něco na později" je vlastní lidem i zástupcům zvířecí říše.

Zatímco zvěři je tato činnost vlastní v průběhu celého života, mnoho lidí své prasátko časem zastrčí do nějakého šuplíku a jen občas se na něm s nostalgickým pousmáním zastaví pohledem. Většinou, když hledá něco úplně jiného. 

Jinými slovy - ačkoliv jako školák či školačka poctivě střádáme, tak čím jsme starší a "rozumnější",  tak na jeden ze základních atributů přežití obecně, tedy zajištění sebe samotného či samotnou - na další den, týden měsíc a rok, zapomínáme.

Čím to asi je? Je to tím, že s přibývajícím věkem sami více a více rozhodujeme o všem, co děláme. To je naprosto v pořádku, ale jen do chvíle, než náš nesprávný úsudek, resp. jeho dopad, začne zasahovat do života našeho okolí. 


CO JE KOMU DO TOHO

Vlastně by se dalo říct, že nikomu a nic, jenže...

Většina populace žije svůj život v pospolitosti základního celku, který je obecně nazýván rodinou. Je to právě rodina, která jako první pocítí dopad neschopnosti jedince, který zkrátka nemyslí na dny příští. 

Pokud je v rodině "jen" jeden takový člověk, pak se jeho neschopnost či nevůle střádat, rozprostře mezi více lidí a jeho problém je de facto eliminován, nicméně pravdou je, že nás lidi významně formuje naše nejbližší okolí a tak ve více či méně případech, je rodina jako celek vtažena do stavu malé či větší nouze a tuto situaci vnímají naše děti!

Těžko věřit tomu, že by se kdokoliv snažil prvoplánově poškozovat svojí rodinu a co je paradoxní, tak rodinu, kterou doopravdy miluje.

Většinou a to je pozitivní zpráva - přijde den, kdy si člověk bláhovost svého počínání uvědomí a pokud "má to štěstí", že v tu dobu není již zatížen exekucemi a může na střádání využít svůj bankovní účet, začne vytvářet rezervu, která je velmi komfortní v jakékoliv výši, jak každý pozná záhy poté, kdy se začne vytvářet.


BANKA versus "ZLATÝ POKLAD"

Takhle "pracují" PENÍZE v čase...

...a takhle v čase pracuje ZLATO

Zde není třeba dlouhého vysvětlování. Statistika dává jasnou odpověď na hypotetickou otázku, resp. dvě hypotetické otázky:

  • PROČ kupovat zlato?
  • Jaký je rozdíl v uchování hodnoty mezi BANKOU a nákupem ZLATA?

Jednoduše řečeno - na ÚČTU peníze (resp. hodnotu jako takovou) čas doslova POŽÍRÁ, zatímco při investici do ZLATA dochází k jejich udržení HODNOTY a také možnosti ZHODNOCENÍ.


JASNÁ ŘEČ ZLATA

Ještě než k vám ZLATO promluví svou řečí, je třeba se zbavit dogma ZLATA jako symbolu luxusu a bohatství, kovu určeného pro šperk...

INVESTIČNÍ ZLATO je "jen a pouze" nástrojem k trvalému uchování hodnoty.UŽ VÍTE, PROČ KUPOVAT ZLATO?


Autor: RENTA invest s.r.o. - 30.10.2017

www.rentainvest.cz